Sorunsuz, Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Akredite Ayakkabı Test Laboratuvarı kurulacak

Akredite Ayakkabı Test Laboratuvarı kurulacak

GAZİANTEP,(DHA)- GAZİANTEP ve bölge illerinde üretilen ayakkabıların testinin yapılmasını sağlayacak akredite ayakkabı test laboratuvarının kurulumuna ilişkin protokol, Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu ve İpekyolu Kalkınma Ajansı arasında imzalandı. Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’ndaki protokol imza törenine; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir ve Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz ile proje yetkilileri ve akademik personel katıldı. 18 ayda tamamlanması planlanan, bölgenin ilk Akredite Ayakkabı Test Laboratuvarı'nın Türkiye’nin en önemli ayakkabı üretim merkezlerinden Gaziantep’in yanı sıra Adana, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ile diğer Doğu ve Güneydoğu illeri üreticileri de yararlanabilecek.

Protokol töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, üniversite-sanayi işbirliğinin önemini belirterek, "Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, Türkiye’nin ‘Trimester Eğitim Modeli’ ile eğitim veren, sanayinin içindeki ilk Meslek Yüksekokulu olup, bu model daha sonra diğer üniversitelere de örnek olmuştur. Gaziantep iş dünyasıyla hep kol kola olan Üniversitemiz, başta gazi şehrimiz olmak üzere bölgemize ve ülkemize katma değer yaratacak hizmetler vermeye devam edecektir. Bu kapsamda İpekyolu Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokolle, Türkiye’nin ayakkabı sektöründe önemli merkezlerinden birisi olan Gaziantep’e akredite ayakkabı test laboratuvarı kuruyoruz. Bu laboratuvardan sadece Gaziantep değil, diğer bölge illeri de yararlanacak. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve girişimci olma özelliği ile vizyonunu sürekli geliştirerek ön plana çıkan üniversitemiz, Gaziantep’in eğitim-öğretimin yanı sıra, topluma fayda sağlayan çalışmalarını sürdürmeye devam edecek" dedi.

GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz ise "Üniversite ile sanayi arasındaki bağları örmeye devam edeceğiz. Sanayicilerimize doğrudan hitap eden, şehrimizin ve bölgemizin ihtiyacı olan ayakkabı test laboratuvarının Üniversitemizin eş finansmanı ve İpekyolu Kalkınma Ajansının mali destekleriyle kuruyor olmamızdan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Mevcut durumda ayakkabı ve terlik üreticilerimizin yasal olarak yaptırması gereken fiziksel ve kimyasal testler için artık İstanbul’a gitmelerine gerek kalmayacak" diye konuştu. İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz da yakından tanıdığı Gaziantep Üniversitesi’nin önemli hizmetler yaptığını kaydederek "Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı çerçevesinde Gaziantep ilimizde böylesine önemli bir projenin hayata geçiyor olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. İpekyolu Kalkınma Ajansı ile GAÜN arasındaki işbirliğimiz artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 18 ayda tamamlanması planlanan laboratuvarın protokolü imzalandı.